Forumların En Eglencelisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumların En Eglencelisi

http://forumburasi.ailesiyiz.biz/ bu sıteye uye olun lutfen forza yıne admın olcaktır rutbelerınız aynı kalcaktır sıteyı sılıyorum verdıgım sıteye gırıs yapın lutfen

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

AtatÜrkÜ Neden Bazi Kesİmler Sevmez

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
zafer575

AtatÜrkÜ Neden Bazi Kesİmler Sevmez Vide
MesajKonu: AtatÜrkÜ Neden Bazi Kesİmler Sevmez   AtatÜrkÜ Neden Bazi Kesİmler Sevmez I_icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 10:07 pm

Atatürk’ü, ülkemizde dindar kesimin bazı kısımları sevmez. Bu konuda herkes hemfikirdir. Onlar ne kadar Atatürkçüyüm görünseler de “Rozet Atatürkçülüğü’nden” ileriye gidemezler. Ülkemize de Rozet Atatürkçüler değil, gerçek Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı kişiler gerekmektedir

Atatürk’ü dindar kesimin bir kısmının sevmemesinin başta gelen sebebi içkidir. İçki dinimizce haramdır. Bu yüzden bir takım geri kafalar Atatürk içki içti diye sevmez. Neymiş O günahkârmış. Burada asıl günahkâr onlar oluyor ama farkında bile değiller. Çünkü Allah’ın yerine konuşmuş bulunuyorlar. Sen mi bileceksin O’nun günahkâr olup olmadığını? Sen Allah mısın? Bunu düşünemeyen yobaz kesimler hala genç nesillerin beyinlerini yıkamaya çalışıyorlar. Atatürk’ün yaptığı sevapları ve günahları Allah’tan başka kim bilebilir ki? Ama bilinen vardır ki Atamıza milyonlarca dua edilmiştir. Bu kadar dua alan birisi günahkâr olabilir mi? Bakın dikkat ederseniz hiç yaptıklarından vatan kurtarmasından, bağımsızlıktan şundan bundan bahsetmedim daha. Sadece Atamıza yapılan dualardan ne kadar büyük bir insan olduğu ve huzur içinde yattığını söyleyebiliyorum. Tek içkisi size dokunuyorsa yazıklar olsun. Siz şu anda ülkemizin her daim yerinde okunan ezanları dinleyebiliyorsanız bu O’nun sayesindedir. Zamanında bırakıp ülkemiz gitseydi her yerimiz çan sesiyle dolardı. Oturup dua edeceğinize kalkmış beddua okumayın Atamıza.

Diğer bir Atatürk’ü sevmeme nedeni de başörtüdür. Atatürk çarşafı kaldırmıştır. Bu yüzden dini kesimlerin bazıları O’nu sevmez. Ben şu anda başörtülü biriyle başörtüsüz biri arasında fark görmüyorum. Çünkü her şey kalpteki niyette biter. Başörtülü olursun kalbindeki niyet iyi değildir, örtüsüz olursun kalbindeki niyet iyi olabilir. İşte bu aradaki ince çizgiyi yakalamayanlar halen örtüsüzlere dinsiz gibi, Atamıza da şeytan gözüyle bakmaktadırlar. Her şey insanın kalbinde biter. Bir ömür boyunca namaz kılarsın, bir gün gelir kalp kırarsın, o zaman da Kâbe yıkmış kadar günaha erişebilirsin. Bu yüzden rahmetli insanlar arkasından, hele hele Atamızın arkasından laf etmeyin DİNCİ GÖZÜKÜP, DİNİ BİLMEYEN KİŞİLER

Başka bir sebep ise Saltanatı ve hilafeti kaldırmasıdır. Görüyorsunuz ki hep dinci kesimin bazılarını ilgilendiren konular. Herkes Osmanlı padişahlarını dini bütün insanlar olarak bilir ki zaten amaçları da İslamı yaymaktır. Ama içlerinden en az yarısı gizli gizli içkisini içmiştir. Atamız ise halkının önünde gizlemeden içkisini içmiştir. İşte aralarındaki fark budur. Hatta içkiyi yasaklayan 4.murat dahi içki hayranı kişidir. Ama devletin bekası için yasaklamışlardır. İşte Atatürk de devletinin bekası için saltanatı ve hilafeti kaldırmıştır.

Zamanında Arap alfabesini değiştirip, Cuma gününü tatilden çıkarıp cumartesiye almasına bile kızan gruplar olmuştu. Çok yazık o insanlara. Eğer Atatürk olmasaydı şimdi durumumuz Arabistan gibi olurdu. Yani gizli köle sistemi. Krala bağlı kalma sistemi. Eğer çok istiyorlarsa Arabistan’a gidip yaşayabilirler. Zamanında bu Araplar bizi İngilizlere satmadı mı? Müslüman olarak Müslüman yani bize saldırmadılar mı? Arapların tek bir şeyi mükemmeldir. O da peygamberimiz Hz. Muhammed’in(S.A.V) Arap olmasıdır. Başka hiçbir özellikleri yoktur.

Bu yazdığım yazı Atamızı sevmeyen kişiler tarafından eleştirilecektir. Belki de bana kızacaklardır. Ama gerçekler bunlardır. Siz kendi kendinize konuşmaya devam edin. Sadece genç ve Atatürkçü nesillerin peşini bırakın. Beyin yıkamalarla uğraşmayın. Bu Atatürkçü halk gün gelecek aklınızı başınızdan alacaktır… NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası